„Abiejų Tautų Konstitucijos šventė“

LR parlamentas 2021-uosius metus Lietuvoje paskelbė gegužės 3-iosios Konstitucijos ir savitarpio garantijos metais. Šiais metais minimos 230-osios Lietuvos ir Lenkijos Konstitucijos priėmimo metinės.
2021 metų gegužės 3 d. darželyje šventėme 230-ąsias gegužės 3-osios Konstitucijos priėmimo metines. Ta proga surengėme iškilmingą paminėjimą, kurį paruošė „Nykštukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai. Pagrindinis ceremonijos tikslas buvo paminėti Konstitucijos, reglamentuojančios Lenkijos ir Lietuvos sandraugos teisinę sistemą, metines ir ugdyti tautinio priklausymo mūsų „mažuosiuose patriotuose“ jausmą.
Nors nuo šių įvykių praėjo kelios kartos, jie vis dar užima labai svarbią vietą mūsų sąmonėje. Mūsų visų, tiek vyresnių, tiek jaunesnių, pareiga yra puoselėti tų žmonių atmintį, kurie savo darbu ir atsidavimu tais istoriškai sunkiais laikais uždegė laisvės kibirkštį lenkų širdyse.
Tokią svarbią dieną vaikai pasipuošė iškilmingais kostiumais. Pabrėždami mūsų nacionalinių simbolių svarbą: emblemą, vėliavą, himną ir tėvynės svarbą mūsų gyvenime - ikimokyklinio amžiaus vaikai rimtai ir išdidžiai pristatė patriotinę programą. Buvo ir literatūrinių tekstų, dainų apie mūsų tėvynę, skambėjo abiejų tautų himnai.
Tai buvo graži, jaudinanti ir iškilminga patriotizmo ir meilės tėvynei pamoka, kuri dar ilgai išliks mūsų „Mažųjų patriotų“ atmintyje.

Vyr. mokytoja Gražina Švaikovskaja