Drugeliai užaugo

Vaikai iš prigimties yra smalsūs ir juos labai domina ropojantys, skraidantys, šliaužiantys nedideli gyviai. Mes turime paaiškinti jiems, kad kiekvienas šis padaras yra gyvybė, kurią reikia gerbti. Jokie aiškinimai nepadės vaikui iš tiesų suprasti, kodėl reikia saugoti mažuosius žemės gyventojus. Rugsėjį ir spalį dalyvaudami projekte „Užsiaugink drugelį“ vaikai labai iš arti galėjo prisiliesti prie mažo stebuklo – neišvaizdaus vikšro virtimo dailiu drugeliu. „Nykštukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai turėjo unikalią galimybę stebėti, kaip iš vikšrelių susiformuoja lėliukės, o paskui iš jų išsirita nuostabūs tropiniai drugiai. Nors teko apsišarvuoti kantrybe, tačiau projekto metu vaikai sužinojo daug nauja. Sužinojo, kad vikšrai graužia kanų lapus, o drugiai minta vaisių sultimis. Stebėdami tikrų drugelių vystymąsi vaikučiai darė daug kūrybinių darbelių: patys gamino vikšrelius, drugelius iš popieriaus, spalvino, kirpo... Daug gerų emocijų sukėlė improvizacija „Drugelio gimimas“, kurios metu ugdytiniai patys įsivaizdavo esantys drugiais ir vaidino jų gyvenimą. Kaip auga drugeliai, smalsavo ir lopšelio grupių vaikai.

Mokytojos Daina Jermak ir Nerija Četrauskaitė