Išvyka į Lietuvos Geležinkelių muziejų

„Drugelių“ grupės ugdytiniai gegužės 19 dieną nuo ankstaus ryto ruošėsi išvykai į Lietuvos Geležinkelių muziejų. Su auklėtojomis Nerija ir Daina vaikai prisiminė kelių eismo, elgesio viešose vietose taisykles. Sėdo į Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokyklinį autobusėlį ir išvažiavo į Vilniaus Geležinkelio stotį.

Geležinkelio stotyje „Drugelių“ grupės ugdytiniai sužinojo, kas yra peronas, požeminis perėjimas, bėgiai, mašinistas, kasininkas-kontrolierius. Pamatė, kuo skiriasi automobilių ir traukinio keliai. Vaikai išsiaiškino, kodėl geležinkelis vadinasi geležinkelis.

Geležinkelių muziejuje vaikai žaidė edukacinį žaidimą „Traukinys“. Informacijos (ekspozicijų) salėje vaikai matė eksponuojamas įvairių laikotarpių fotografijas, schemas, darbo įrankius, ženklus, įvairų geležinkelių inventorių. Kultūrinėje (parodų ir renginių) salėje muziejaus darbuotoja parodė vaikams mokomąjį filmuką ir papasakojo apie saugų elgesį prie geležinkelio. Edukacinėje (maketų salėje, vaikų žaidimų erdvėje) vaikai piešė ir rašė sveikinimus muziejui, grožėjosi žaismingai riedančiais mažais traukinukais.

Tačiau smagiausia išvykos dalis buvo kelionė tikru traukiniu. Vaikai su auklėtojomis važiavo į Vilniaus oro uostą. Važiuodami pamatė daug įvairių traukinių, garvežių bei kitokios geležinkelių technikos ir grožėjosi Vilniaus vaizdais.

Auklėtoja metodininkė Nerija Četrauskaitė