„Drugelių“ Jurginės

Jurgi, paimk raktus,
Atrakink žemę.
Jurgi, išleisk žolelę.

Balandžio 23 dieną „Drugeliai“ pagal senąsias lietuvių tradicijas šventė Jurgines, ganiavos pradžią. O kas gi geriau už piemenėlius gali viską žinoti apie ganiavą? Vaikai, kaip tikri piemenėliai, mokėsi pasipuošti piemenėlių drabužiais. Praktikavosi peržengti po slenksčiu padėtus margučius. Išsiaiškino iš ko piemenėliai susirišdavo botagėlį, bei kaip juo nubaidydavo vilką... Susėdę ratu atidžiai klausėsi mokytojos Nerijos pasakojimų apie piemenėlių gyvenimą.
Apeiginės duonos kepalėliu nešini, apkeliavo darželio teritoriją kviesdami saulę ir prašydami Jurgio atrakinti žemę ir išleisti žolę. Dulkiant pavasariniam lietučiui, rinko pagaliukus, ir susikrovę iš jų laužiuką, „virė arbatą“ bei vaišinosi apeigine duonute.

Mokytoja N. Četrauskaitė