Echo czytania „Nad Niemnem" w Holandii

Tegoroczne narodowe czytanie w Holandii zbiegło się z realizacją projektu o tematyce niemeńskiej, którego jedną ze stron było Żłobek- przedszkole w Mejszagole oraz Żłobek- przedszkole w Niemenczynie. Dyrektorki tych placówek pani Iwona Maria Matwiejko i pani Iwona Wojnicz dołączyły się do tego przedsięwzięcia czytając po litewsku fragment powieści „Nad Niemnem" o przyrodzie. W wyniku projektu cała społeczność Żłobka - przedszkola w Mejszagole wzięła udział w powszechnym narodowym czytaniu w Holandii, poprzez nasz kresowy śpiew. Wysłaliśmy nagranie pozdrowień dzieci w polskim i litewskim języku, prace plastyczne dzieci przedstawiające nadniemeńską przyrodę oraz nagranie pieśni „Ty pójdziesz górą" w wykonaniu wszystkich pracowników przedszkola podczas pobytu w Druskiennikach nad Niemnem. Całe przedsięwzięcie podbudowane przyjaźnią I pozytywnymi emocjami zostanie na długo w naszej pamięci.

Inf. J. Markiewicz, zdjęcia I. M. Matwiejko