Finišavo prevencinis projektas „Aš žinau, kaip elgtis kelyje!“

Šiandien, lapkričio 25 d. mūsų įstaigoje vyko „Šviesoforo“ varžybos, kurios vainikavo Maišiagalos lopšelio-darželio Vaiko gerovės komisijos inicijuotą prevencinį projektą „Aš žinau, kaip elgtis kelyje!“.

Jau nuo lapkričio 6 d., kada buvo paminėta „Atšvaitų diena“, mūsų įstaigos ugdytiniai ruošėsi „Šviesoforo“ varžyboms – mokėsi kelių eismo taisyklių, dainų, susijusių su eismu, įsidėmėjo šviesoforo spalvas bei funkcijas. Šių varžybų tikslas – skatinti ugdytinių domėjimąsi kelių eismo saugumo klausimais ir mokėti kelių eismo taisykles, lavinti vaikų saugaus eismo įgūdžius, ugdyti kultūringą, drausmingą ir atsakingą eismo dalyvį.

Varžybos vyko keliais etapais. Pirmiausia buvo patikrintos vaikų teorinės žinios, kurios, kaip paaiškėjo, yra puikios – vaikai iš tiesų parodė aukštą kelių eismo taisyklių žinojimo lygį. Po testo žodžiu „Drugelių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai buvo pakviesti tarpusavio rungtynių, kurias nugalėjo draugystė. Tačiau varžybose dalyvavo ir mūsų mažesnieji ugdytiniai – „Boružėlių“ ir „Paukštelių“ grupės vaikai. Už dalyvavimą projekte vaikai buvo apdovanoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įteiktais atšvaitais. Direktorė įteikdama vaikams atšvaitus įpareigojo juos nešioti kiekvieną dieną einant į lopšelį-darželį. Buvo matyti, kad vaikai, gavę išties naudingas dovanas, jautė atsakomybę dėl savo ir kitų saugumo kelyje.

Reikia pabrėžti, kad įgyvendinant projektą „Aš žinau, kaip elgtis kelyje!“ įstaigoje buvo suorganizuota ir darbų paroda „Mano svajonių atšvaitas“ – vaikai patys iš įvairiausių priemonių gamino savo išsvajotas saugumo priemones.

Socialinė pedagogė, Vaiko gerovės komisijos narė
Celina Buinovska