Gyventi sveikai – gera

Vasario mėnesį, kartu su Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniais dalyvavome konkurse „Gyventi sveikai – gera!”. LR sveikatos apsaugos ministerija, įgyvendinanti Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – informavimas apie veiksmų programą“, organizavo šį konkursą kuriame buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančios ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigos. Kartu su vaikais atlikome visas pateiktas užduotis bei sužinojome daugybę naujų dalykų! Linksmi personažai Metachondrija ir Melatoninas, papasakojo vaikams kas yra dietologas bei sveika mityba. Kineziterapeutė supažindino vaikus su fizinio aktyvumo bei grūdinimosi nauda. Parodė įdomias mankštas, kurios ne tik linksmos, bet ir labai naudingos. Taip pat buvo paliesta ypač aktuali tema, tai - rankų higiena bei kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas. Odontologė priminė vaikams apie burnos higienos svarbą, bei dar kartą parodė, kaip taisyklingai rūpintis savo dantukais. Taip pat gavome daug naudingos informacijos ir žinių iš vaikų psichologės. Ji papasakojo apie emocijas, stresą bei dienotvarkę. Apie režimo svarbą gerai vaikų savijautai. Nagrinėjome ir tokią svarbią temą, kaip žalingi įpročiai ir priklausomybės. Daug kalbėjome apie tai, kiek laiko galima praleisti prie kompiuterio, žiūrint filmukus ar žaidžiant telefone. Kaip tai gali pabloginti ne tik fizinę vaiko sveikatą, bet ir emocinę būklę. Kadangi kiekvienos temos užduotys buvo labai smagios, vaikai noriai atliko jas visas. Be to, nugalėtojų laukia prizas – teatro trupės „Teatriukas“ sukurto spektaklio „Sveikas spektaklis“ premjera laimėjusioje ugdymo įstaigoje. Ir mes tikimės laimėti!
Neformaliojo švietimo mokytoja Viktorija Piatkova