Ho ho ho! Mikołaj tuż, tuż!

Mikołajki to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Przedszkolaki starannie przygotowały się do wizyty św. Mikołaja w przedszkolu. Najpierw „napisały“, list do Mikołaja prosząc go: „o małe co nieco...”. Nauczyły się świątecznych piosenek dla Mikołaja.
We wtorek nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień. Wszystkich „Krasnali“ głowy zdobiły mikołajkowe czapki świąteczne. Już od rana zastanawiały się, czy Mikołaj odwiedzi ich i czy przyniesie prezenty. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się, a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Dzieci przywitały się z Mikołajem i niezwykłymi gośćmi z Gimnazjum im. Ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole i zaprezentowały piosenki przygotowane specjalnie dla Niego. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom słodkie prezenty.
Nie wiemy jakie czary tego dnia zadziały, ale świętemu Mikołajowi tak się spodobały dzieci z grupy ,,Krasnoludki”, że powrócił i tym razem przez okno wrzucił jeszcze dwa worki prezentów i pojechał dalej...
Dziękujemy, kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas!
Pomocnikami Mikołaja w tym roku były Rodzice oraz Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie, która sfinansowała (,,Projekt ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022“) zabawy dydaktyczne dla całej grupy ,,Krasnoludki”.
To był wspaniały, pełen radości dzień. Dziękujemy świętemu Mikołajowi i do zobaczenia za rok!

Nauczycielka Grażyna Szwajkowskaja