Išvyka į Houtvalto dvarą

Vasario 23 dienos rytmetį danguje pavasariškai šviečianti saulutė kvietė Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikučius pasivaikščioti. Džiaugdamiesi puikiu oru vaikai keliavo į Houtvalto dvarą. Ten, Tradicinių amatų centre, juos pasitiko kultūrinės veiklos organizatorė Janina Valeišo. Ji vaikams papasakojo apie verbas, parodė kokias verbas Verbų sekmadienį nešdavo šventinti į bažnyčią mūsų proseneliai ir kokias dailias pina Vilniaus krašto meistrai. Mažieji dvaro lankytojai galėjo interaktyviai pamatyti verbos rišimo procesą ir patys bandė „rišti“ virtualią verbą. Džiugu, kad darželinukai galėjo pasigrožėti ne vien parodos-konkurso „Gražiausia Vilniaus krašto verba“ dalyvių darbais, bet ir parodos „Tautinis kostiumas – mano regiono atspindys“ eksponatais, lėlytėmis, pasipuošusiomis lietuvių tautiniais kostiumais.
Mokytoja N. Četrauskaitė