„Językowym szlaczkiem z małym jeżykiem”

27 października do grupy „Krasnoludków” wraz z logopedą zawitał jeżyk-maskotka. Malutki jeżyk towarzyszył dzieciom podczas zajęcia „Językowym szlaczkiem z małym jeżykiem”. Dzieci szukały jeżyka w jesiennych liściach, opowiadały o jego wyglądzie. Wspólnie z jeżykiem usprawniały narządy mowy podczas ćwiczeń artykulacyjnych „Grzybki”. Z zainteresowaniem obejrzały filmik o sposobie poruszania się jeża oraz usłyszały, jakie odgłosy on wydaje. Poznały też odgłosy niektórych ptaków leśnych i wiewiórki, aktywnie je naśladując. Dmuchały na listki tak, jak to robi wiatr w lesie, a także zbierały dary jesieni wiewiórce i jeżykowi. Na zakończenie zajęć dzieci z liści i szyszek wykonały domek dla jeżyka oraz ulepiły z plasteliny małych jeżyków. Na pewno to małe zwierzątko wzbudziło sympatię wszystkich przedszkolaków.