Judumo savaitė

Š. m. rugsėjo 16–22 dienomis mūsų lopšelis-darželis prisijungė prie Europos judumo savaitės – didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje.
Judumo savaitė mūsų įstaigoje startavo pramoga vaikams „Kamuolio diena“ – vaikai atliko įvairias judriąsias užduotis su savo mėgstamais, iš namų atsineštais kamuoliais. Meninio ugdymo mokytoja metodininkė Edita Staniulionienė visą savaitę užsiėmimuose integravo muziką su sportu – vaikai išgirdo ir sužinojo nemažai dainų bei žaidimų apie sportą, daug judėjo ir sportavo pagal muzikos ritmą.
Europos judumo savaitei įpusėjus, meninio ugdymo mokytoja Viktorija Piatkova paruošė vaikams neeilinį užsiėmimą. Siekiant skatinti vaikų fizinį aktyvumą mokytoja pagamino specialias „trasas”, su pažymėtomis pėdų, rankų pozicijomis ir kryptimis. Gaminimui buvo panaudotos kartono dėžės, guašas ir spalvota fantazija. Vaikai pagal nuotaikingą muziką puikiai susitvarkė su judriosiomis užduotimis. Veikloje dalyvavo visų grupių ugdytiniai ir mokytojos, kurios taip pat pademonstravo savo fizinius sugebėjimus.
Judumo savaitę palydėjome smagiais lakstymais – į spalvotas dėžes rinkome spalvotus kamuoliukus. Sunku spręsti, kas buvo smagiau, bėgti, rinkti ar vynioti dėžutes su lipnia juosta...
Renginį vainikavo smagi visų bendra mankšta lauke.
Darbuotojus ir ugdytinių tėvelius taip pat kvietėme tapti Europos judumo savaitės dalyviais ir rugsėjo 16–20 dienomis keliauti į darbą ir/ar lydėti vaikus į lopšelį-darželį ir iš jo atsiimti pėsčiomis, važiuojant dviračiu ar kita sveikatai naudinga transporto priemone. Tikimės, kad organizuotais renginiais bent kiek prisidėjome prie saugios ir sveikos aplinkos kūrimo.

C. Buinovska, E. Staniulionienė, V. Piatkova