„Koszyczek Wielkanocny”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, w środę 28 marca dzieci z grupy „Krasnoludki” odwiedziły Muzeum Księdza Prałata Józefa Obrembskiego, gdzie kierownik muzeum Józefa Markiewicz przybliżyła istotę Świąt Wielkanocnych od strony religijnej, a także tradycje i zwyczaje wielkanocne. Dzieci utrwalały symbole wielkanocne, wypełniały koszyczek wielkanocny, korzystając z interaktywnego stołu. Punktem kulminacyjnym spotkania w Muzeum była zabawa-inscenizacja piosenki „Święta tuż, tuż”. Dzieci przebrane w baranka, zajączka, kurczaczka, kaczuszkę i pisanki stworzyły „Zabawny koszyk wielkanocny” i uświadomiły, że wypełniony potrawami koszyczek wielkanocny należy zanieść do kościoła na poświęcenie, a potem z całą rodziną spożyć to przy stole.
W Muzeum dzieci miały także okazję pooglądać wystawę kartek wielkanocnych, które same wykonywały. Zajęcia były znakomitą okazją do pokazania dzieciom, jak ważna jest prawdziwa istota świąt.

Info. i zdjęcia Grażyna Sz., Józefa M.