Kupole, kupolėle...

Birželio 24-tąją - Kupolinės, Rasos yra aukščiausią tašką pasiekusios saulės diena, dar kitaip vadinama augalų ar žmogaus diena. Kada žmonės džiaugiasi, kad saulė aukščiausiame taške ir duoda didžiausią šviesą, šilumą bei džiaugsmą. „Drugeliai“ susipažino su pagrindiniais Kupolinių šventės simboliais – vandeniu, ugnimi ir augmenija. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kaip senovėje buvo švenčiama ši šventė, kokios jos tradicijos, papročiai, ką galima nuveikti išvakarėse, o ką tiesiog būtina padaryti. Laikydamiesi senolių tradicijų, iš mokytojos padėjėjos Ienos Jasinskos surinktų įvairiausių gydančių žolelių, pynė vainikus. Prie simbolinių laiko, žolynų vainiku papuoštų vartų, vandenėliu nusiplovė rankas. Aplankė lopšelio „Boružėlių“, „Paukštelių“ grupes ir mažuosius draugus pašlakstė vandenėliu... Dar „Drugeliai“ sužinojo, kad šią dieną reikia maudytis, kad būtum sveikas, šokinėti per laužą, kad būtum ir sveikas, ir stiprus. Aplink laužą vedžioti gyvulius, kad būtų sveiki, kad ligų nebūtų.
Senovėje tai buvo pati svarbiausia mūsų lietuvių šventė iki krikščionybės: aukštaičių, žemaičių, suvalkiečių, dzūkų ir žiemgalių, ir sėlių. Tai šventė, kada gali joje nusiprausti, maudytis vandenyje ir visus metus būsi sveikas. Ir žinoma, gamtos pagerbimo šventė, nes mes visi esame gamtos vaikai.

Mokytoja N. Četrauskaitė