„Kuriu karūną Mindaugui“

Liepos 6-ąją minime Lietuvos 767-ąjį gimtadienį, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Šia proga Vilniaus rajono Riešės vaikų darželis pakvietė visus Lietuvos ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus pasipuošti Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnomis. Karūna – svarbiausias karalystės ir tos šalies karaliaus valdžios simbolis. Birželio dvidešimt penktosios rytą pasipuošti karūnomis nutarė ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės ugdytiniai. Nuo ankstaus ryto „Drugeliai“ domėjosi Karaliumi Mindaugu. Vaikai sužinojo, kad tikrąją Mindaugo karūną iš aukso nukaldino Rygos auksakaliai. „Jaunieji juvelyrai“ ėmėsi darbo – spalvino, kirpo, klijavo... Matavosi ir vėl klijavo. Pasigrožėkite ugdytinių sukurtais karalystės simboliais.

Mokytoja N. Četrauskaitė