„Lietuva brangi – mano Tėvyne“

Vilniaus rajono Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis 2019-2020 m. m. vykdo projektą „Lietuva brangi – mano Tėvyne“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui. Dar sausio mėnesį projekto organizatoriai pakvietė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikus, jų tėvelius bei mokytojus dalyvauti kūrybinių darbelių parodoje „Lietuvą brangi – namo Tėvyne“. Parodos dalyviams buvo rekomenduojama su vaikais perskaityti Maironio eilėraštį „Lietuva Brangi“ ir laisvai pasirinkta piešimo technika jį iliustruoti.
Dalyvauti parodoje panoro vaikai ir pedagogai iš visos Lietuvos. Vasario pradžioje į Maišiagalos vaikų lopšelį-darželį keliavo kūrybiniai darbeliai daugiau nei iš penkiasdešimties Lietuvos ugdymo įstaigų. Vaikų kūrybiniuose darbeliuose atsispindi mūsų Tėvynės dabartis ir istorija, gamtos ir žmogaus rankomis sukurtas grožis.
Vasario 13 dieną Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbelių paroda ,,Lietuva brangi – mano Tėvyne“ pradėjo savo kelią. Pirmieji jos lankytojai – Vilniaus r. Maišiagalos lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai.
Jau kitą dieną paroda iškeliavo į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos pastatą (Rinktinės g. 50, Vilnius).
Gegužės 22 dieną vaikų darbeliai atkeliavo į Maišiagalą ir eksponuojami Houvalto dvare (Algirdo g. 4). Džiugu, kad Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybos darbų paroda „Lietuva brangi – mano Tėvyne“ galės pasigrožėti visi norintys.
Mokytoja N. Četrauskaitė