Lietuviškos pasakos diena „Seku, seku pasaką...“

2020 m. vasario 17 d. lopšelyje-darželyje startavo trumpalaikis projektas „Su meile lietuviškam žodžiui...“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Šiandien grupėse įvyko pirmasis projekto renginys – Lietuviškos pasakos diena „Seku, seku pasaką...“. „Drugeliai“ ir „Paukšteliai“ klausėsi sekamos K. Kubilinsko pasakos „Vilkas uodegą prišalo“. Visiems pasaka labai patiko, pastebėjo gudruolę lapę ir apgautą vilką. O tada mokytoja Nerija pasiūlė vaikams patiems pažvejoti, kaip senelis žvejojo. Ilgu šiaudeliu reikėjo popierines žuveles pritraukt ir ant savo pagalvėlės parnešt. „Paukštelių“ grupės ugdytiniams sunkiau sekėsi žvejoti, tai jie savo ežerą su žuvytėm pasigamino iš popieriaus.
„Nykštukų“ grupės ugdytiniai klausėsi mokytojos Lilijos sekamos pasakos „Stebuklinga pirštinė“, o „Boružėlės“ – „Trys paršiukai“. Vaikai, klausydamiesi pasakų, tobulino sakytinę ir rašytinę kalbą, įspūdžius perteikė meninėmis raiškos priemonėmis: sekė pasaką patys ir su mokytoja, žaidė, domėjosi pasakų personažais. Gavo daug teigiamų emocijų.
Pasakų vaidmuo vaikų ugdyme yra labai svarbus, jos lavina vaikų vaizduotę, suteikia galimybę klausinėti ir sužinoti kažką naujo.

D. Jermak, L. Ceiko ir C. Buinovska