„Magia świąt”

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to niezwykły czas w życiu każdego człowieka, a szczególnie dzieci. Czas ten w Przedszkolu w Mejszagole obchodzony jest bardzo szczególnie. Już od pierwszych dni Adwentu było widać, słychać i czuć w całym przedszkolu zamieszanie i ruch. Dzieci przygotowywały różne dekoracje świąteczne, repetowały, uczyły się kolęd i w taki sposób napełniały się atmosferą wigilijnej Nocy.
I oto przyszedł czas na zaprezentowanie tego, czego pod kierownictwem nauczycieli się nauczyły.

Dzieci z najmłodszej grupy „Biedronki“ rozpoczęły występ w magicznej scenografii z programem o zimie i stopniowo wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat. Ciąg dalszy występów należał do starszaków z grupy „Krasnoludki“, którzy wystąpiły z programem pt. „Komu są potrzebne Święta Bożego Narodzenia?”. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzały role, prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Śpiew kolęd i pastorałek zaraził wszystkich świątecznym nastrojem, a piękne stroje podkreślały rangę tego dnia.
Po występach pani Dyrektor I. M. Matwejko wyraziła radość i zadowolenie z wystepów dzieci, dziękowała za współpracę rodziców z przedszkolem i złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Łączymy się z życzeniami od Pani Dyrektor i wszystkim rodzinom życzymy, aby Nowy Rok 2023 przyniósł same dobre i radosne dni, by spełniły się największe marzenia i nigdy nie zabrakło tego, co w życiu najważniejsze - zdrowia, miłości oraz wzajemnej życzliwości.

Nauczycielka Grażyna Szwajkowskaja