„Majowe święta w Żłobku-Przedszkolu w Mejszagole“

W Dniu Konstytucji 3 Maja w przedszkolu odbył się uroczysty pochód grup „Krasnoludki” i „Biedronki“ z okazji Świąt związanych z Polską i Polakami.
Tego dnia dzieci na rączkach miały kwiaty w barwach biało-czerwonych, co symbolizuje naszą polską tożsamość i przynależność do Polski, Ojczyzny naszego ducha. Pochód z 30 dziećmi pod opieką nauczycieli i opiekunów wyruszył do polskich miejsc w Mejszagole związanych z Polską i Polakami. Najpierw zapaliliśmy znicze i modliliśmy się przy grobie Księdza Prałata Józefa Obrembskiego, tym samym oddając cześć Osobie zasłużonej dla Polski i Polaków, a później przeszliśmy pod Pałac Houwaltów, na Plac Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski, który w 2006 roku był w Mejszagole, żeby spotkać się z
Księdzem Prałatem Józefem Obrembskim z okazji Jego 100-ych urodzin. Tam, przy tablicy pamiątkowej też zostały zapalone znicze upamiętniające już nieżyjącego prezydenta.
Po powrocie do przedszkola w postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej, a także zaśpiewały piosenkę pt. „Bo ja jestem Polak mały”. W taki oto sposób dzieci słowem i piosenką oddały hołd Polsce oraz szacunek polskim symbolom narodowym.
Pani Dyrektor podziękowała pedagogom za zorganizowanie pięknego święta, które jest wyrazem naszej polskiej tożsamości i obdarowała dzieci słodyczami.
G. Szwajkowskaja