„Mažųjų Velykėlės“

Artėjant Atvelykiui, dar vadinamam vaikų Velykėlėmis, Maišiagalos lopšelyje-darželyje balandžio 8 dieną vyko mažųjų šventė – kūrybinis užsiėmimas ugdytiniams ir jų tėvams. Vaikai kartu su savo tėveliais dažė, puošė kiaušinius įvairiausiais būdais, taip lavindami smulkiąją motoriką, kuri tiesiogiai siejasi su kalbos vystymusi.

Pirmoje užsiėmimo dalyje tėvams buvo skaitomas pranešimas, kaip žaidimų pagalba ugdyti vaikų kalbą. Pateikėme įvairiausių rekomendacijų, kaip paprasčiausiais buitiniais metodais galima lavinti smulkiąją motoriką. Kadangi vaikų, turinčių kalbos sutrikimų, mūsų tarpe vis daugėja, stengėmės vykdyti ankstyvąją vaikų kalbėjimo ir kalbos sutrikimų prevenciją.

Antroje dalyje tėvai turėjo galimybę patys išbandyti tai praktiškai: kartu su savo vaikais karpė, dažė teptukais, klijavo kruopas, plunksnas, blizgučius taip puošdami kiaušinius.

Vaikams šis užsiėmimas atnešė begalinės laimės, nes šioje veikloje dalyvavo ir jų tėvai. Kiekvienas ugdytinis stengėsi kuo gražiau ir įdomiau papuošti savo kiaušinį. Vėliau buvo surengta parodėlė, kurioje vaikai galėjo pasidžiaugti savo velykaičiais.

Logopedė Zuzana Prokopovič