„Mylėk, vaikeli, tą brangią žemę“

Vasario 26 dieną Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželis jau jubiliejinį, dešimtą kartą sukvietė Vilniaus r. Savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus į vaikų meninio skaitymo konkursą „Mylėk, vaikeli, tą brangią žemę“.

Drauge su trisdešimt aštuoniais jaunaisiais skaitovais konkurse dalyvavo ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio poezijos mylėtojai, pirmojo konkurso turo nugalėtojai „Drugelių“ grupės ugdytinė, Una Nazarova bei „Nykštukų“ grupės ugdytinis Oskar Jankun. Una deklamavo Anzelmo Matučio eilėraštį „Apie gimtinę“, o Oskar – nežinomo autoriaus eilėraštį „Tėvynė“.

Kol komisija rinko geriausius iš geriausių, vaikų laukė daugybė staigmenų – vaišės darželio „kavinėje“, šokiai su linksmuoju Zebru, piešimas ant didžiulio popieriaus lapo, kuris vos vos tilpo salėje... O kai visi pavargo, salė virto kinoteatru ir jaunieji konkursantai drauge žiūrėjo animacinius filmukus.

Konkursas baigėsi. Jaunieji skaitovai buvo apdovanoti padėkos raštais bei atminimo dovanėlėmis. Belieka padėkoti Oskaro tėčiui, ponui G. Jankun už saugią ir smagią kelionę. Ir laukti naujų konkursų.

Mokytojos N. Četrauskaitė ir L. Ceiko