„Niebieskie Igrzyska 2024“

W kwietniu b. r. wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie „Niebieskie Igrzyska 2024“, organizowanym w celu zwiększenia wrażliwości i świadomości dzieci w zakresie zaburzeń spektrum autyzmu.
2 kwietnia odbyła się część edukacyjna konkursu, natomiast 17 kwietnia - część sportowa. Dzieci w przedszkolu miały okazję posłuchać i wziąć udział w przygotowanych zajęciach na temat autyzmu oraz obejrzeć film, który przybliżył im tematykę dzieci ze spektrum autyzmu. Pracownikom przedszkola zorganizowano szkolenia o autyzmie. Na znak solidarności zorganizowano akcję „Niebieski parasol“, w której udział wzięły dzieci, nauczyciele i pracownicy żłobka-przedszkola. Część sportowa była końcowym elementem międzynarodowego konkursu. Dzieci i nauczyciele musieli pokonać tory przeszkód o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy świetnie wykonali zadania i otrzymali medale „Niebieskie Igrzyska 2024“. Na zakończenie zrobiono także pamiątkowe zdjęcie.
„Niebieskie Igrzyska“ były wspaniałą okazją do integracji dzieci ze spektrum autyzmu z ich rówieśnikami i pokazały, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Wideorelacje z konkursu:

Info. C. Bujnowskiej, foto. C. Bujnowskiej, K. Misewicz, I. Rudžionienė, D. Jermak