„Obuolių pasakos“

2020 metų spalio 20-tą dieną Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinukai skubėjo į Houvalto dvarą. Kur jų laukė neregėta-negirdėta dovana, susitikimas su vienintelio Lietuvoje teatro, naudojančio unikalią, gilias tradicijas turinčią rankų šešėlių teatro techniką „Budrugana Lietuva“ aktoriais.
„Drugelių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai akylai žiūrėjo režisieriaus Justo Tertelio žaidybinį spektaklį „Obuolių pasakos“, pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Obuolių pasakos“. Tai nuostabi istorija apie jaunų obuoliukų gyvenimą ir gebėjimą išsaugoti draugiškus santykius, net ir
pačiose sudėtingiausiose situacijose.
Spektaklio metu vaikai pasinėrė į stebuklingą pasakų, garsų ir šešėlių teatro pasaulį, kuriame obuoliai, ne tik keliavo, žaidė su vaikais, bet ir papasakojo dramatišką savo likimo istoriją bei priminė, kad gyvenime, kaip ir gamtoje niekas niekada nesibaigia, tik keičia savo formą.
Po spektaklio aktoriai pakvietė darželinukus į šešėlių teatro pamokėlę, kur vaikai mokėsi kurti rankų šešėlių figūras.
Dėkojame Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Maišiagalos skyriui už organizavimą ir galimybę vaikams pamatyti spektaklį.
Mokytoja N. Četrauskaitė