Ornitologo M. Čepulio pasakojimas sužavėjo vaikus

Vasario 10 d. Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje sulaukėme ypatingo svečio – apsilankė ornitologas ir fotografas Marius Čepulis. Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurse „Gintarinis žaltys 2012“ jis buvo išrinktas metų fotografu.

Į salę svečias įėjo apsigobęs maskuojančia skraiste ir nešinas didžiuliu fotoaparatu – savo darbo priemone. Nors Čepulis ornitologas, tačiau vaikams pristatė ne tik paukščių, tačiau ir gyvūnų, roplių nuotraukas. Priminė, kad miške reikia elgtis kaip svečiuose: nešūkauti, nešiukšlinti.

Vaikai pamatė kasdien aplink namus besisukiojančių paukščių (zylučių, žvirbliukų, varnų) ir rečiau sutinkamų (vanagų, gervių, pelėdų) nuotraukas. Sužinojo, kad vienintelis paukštelis, mokantis skristi atbulomis yra kolibris. Daug susidomėjimo sukėlė vilko ir lapės nuotraukos. Dažni pasakų herojai – kvailasis vilkas ir gudruolė lapė iš tiesų pasirodė turintys visai kitokių savybių. Vilkas yra labai protingas miško sanitaras. Taip pat vaikučiai pamatė šernų, elnių, briedžių ir kitų miško gyventojų nuotraukas.

Fotografas papasakojo apie priemones, įrankius, kuriuos naudoja fotografuodamas. Taip pat, kaip kantriai po kelias valandas slepiasi nendrėse, krūmuose, valtelėse, laukdamas, kada galės nufotografuoti gyvūną. Klausydami garso įrašų darželio vaikučiai bandė atspėti, kokie paukščiukai čiulba, kokie gyvūnėliai skleidžia garsus.

Fotografo Mariaus Čepulio pasakojimas ir skaidrių peržiūra neprailgo, nors truko beveik valandą. Vaikai išėjo kupini įspūdžių, naujų žinių. Nuoširdžiai dėkojame mūsų svečiui už įdomiai ir turiningai praleistą laiką, už jo iniciatyvą pasidalinti su vaikučiais žiniomis apie gamtą ir fotografijos meną.

Auklėtoja Daina Jermak