Pasibaigė projektas...

Gruodžio mėnesį su kasrytinėmis adventinėmis pasakėlėmis prie žvakės pasibaigė „Drugelių“ grupės projektas „Knygų takeliu“, kurio tikslas buvo ugdyti vaikų skaitymo įgūdžius.
Visus 2021 metus „Drugeliai“ ne tik kasdieną klausėsi skaitomų knygelių, pasakų, eilėraščių, bet ir nuveikė daug daug įdomaus... Keliavo į biblioteką, gamino knygų skirtukus, inscenizavo pasakas. Patys iš balto popieriaus gamino knygeles. Klausėsi eilėraštukų Maišiagalos parke. Grupėje surangė mylimiausių knygelių parodą. Sekė pasakas lėlėms. Mokė pirštinytes „pavirsti“ pasakų herojais...
Skaitomų tekstų herojai padėjo vaikams sužinoti daug įdomaus apie juos supantį pasaulį. Atrasti grožį paprastuose dalykuose. Susigaudyti sudėtingame emocijų pasaulyje. Ir net formuotis higienos įgūdžius.
Džiugu, kad skaityti tekstai įkvėpė vaikus žaisti ir kurti. Tyrinėti ir sužinoti. Keliauti ir pažinti.
Knygelių skaitymas vaikams, net ir pasibaigus projektui, tikrai nesibaigs. Tikimės, kad „knygų takeliu“ mažieji keliaus ne tik darželyje, bet ir namuose su tėveliais. Skaitymas stiprina ryšį tarp tėvų ir vaikų. Ugdo gebėjimą susikoncentruoti ir atlikti kelis veiksmus iš karto. Lavina vaiko fantaziją. Formuoja vertybės, kalbą, turtina žodyną. Knygos puoselėja empatiją ir moko spręsti konfliktus. Ir net padeda nurimti prieš miegą.
Linkime drauge su vaikais patirti daug žaismingų ir malonių akimirkų su knyga.
Mokytoja Nerija Četrauskaitė