Pasidalijimas vertinga STEAM metodų taikymo ir tarptautinio bendradarbiavimo patirtimi

2025 metų kovo 26 dieną Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio darbuotojos: A. Račkovska, V. Miskelovič ir J. Markėvič, su kitais lopšelio-darželio darbuotojais pasidalijo vertinga patirtimi, įgyta dalyvaujant Erasmus+ projekto „Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio darbuotojų mobilumas“ mobilumo veikloje Zakopanės mieste Lenkijoje. Projekto dalyvės pasidalijo gerąja patirtimi, susijusia su STEAM (mokslas, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) metodų taikymu vaikų ugdymo procese. Pabrėžė, kaip svarbu ne tik teikti teorines žinias, bet ir skatinti praktinį mokymą, užduotis, kurios leidžia vaikams patiems atrasti ir išspręsti problemas, nes tokios veiklos stiprina vaikų gebėjimą dirbti komandoje, lavina jų socialinius įgūdžius ir moko juos analizuoti bei kritiškai vertinti informaciją.
Šis susitikimas tapo puikia proga ne tik pristatyti naujausius ugdymo metodus, bet ir pasidalinti įžvalgomis apie tarptautinį bendradarbiavimą bei kultūrinį mainą su Lenkijos Zakopanės miesto Kornelio Makuszyńskio darželiu Nr. 9. Šis tarptautinis bendradarbiavimas ne tik suteikė galimybę praplėsti darbuotojų akiratį, bet ir tapo įkvėpimu kurti naujas edukacines programas, kurios integruotų tarpkultūrinį dialogą ir įvairias švietimo metodikas. Be to, šis mobilumo projektas tapo puikia proga sustiprinti ryšius tarp švietimo įstaigų ir plėsti bendradarbiavimą, kuris gali turėti ilgalaikių teigiamų pasekmių tiek pedagogams, tiek vaikams.
Pabaigoje visi susitikimo dalyviai pasivaišino Tatrų kalnų tradiciniais sūriais (oscypka), garsėjančiais savo kitoniškumu – tiek dėl savo išvaizdos, tiek dėl skoninių savybių.
Projekto dalyvių patirtis parodė, kaip svarbu ne tik plėtoti šiuolaikinius ugdymo metodus, bet ir integruoti tarptautinį aspektą, kuris praplečia vaikų ir pedagogų požiūrį į pasaulį. STEAM metodų taikymas ugdymo procese leidžia vaikams įgyti vertingų žinių ir įgūdžių, o tarptautinis bendradarbiavimas su Lenkijos darželiais suteikia galimybę praturtinti ugdymo turinį ir skatinti kultūrinį dialogą. Šios patirties pagrindu lopšelis-darželis ketina ir toliau plėtoti savo edukacinę veiklą, įtraukiant į ją tiek šiuolaikines metodikas, tiek įvairias tarptautines iniciatyvas, kurios padėtų vaikams augti pasauliniams piliečiams, vertinantiems ir gerbiantiems įvairias kultūras ir švietimo tradicijas.
Inf. A. Račkovska, V. Miskelovič, nuotr. C. Buinovska