Pastebėk ir pavadink

Kiek daiktelių, kiek daiktų, suskaičiuoti net sunku... „Paukštelių“ grupės ugdytiniai domėjosi aplinkos daiktais, juos stebėjo ir mokėsi teisingai pavadinti. Vaikai dėliojo, vartė, rideno, atsukinėjo, krapštinėjo, rišo, vėrė, bandė pritaikyti, matavo įvairius daiktus daiktelius, atkreipdami dėmesį į jų spalvą ir dydį. Spėliojo, kam priklauso daiktai – tėčiui ar mamai?

Vaikai sužinojo, kad ne visus daiktus gali imti patys, kad yra ir pavojingų daiktų, kurių negalima liesti be suaugusiųjų priežiūros. Mokėsi saugiai kirpti žirklėmis ir tapyti teptuku, klijuoti.

Smagu buvo žaisti su tikrais daiktais, išbandyti tėčio įrankius, užsukti ir atsukti buteliukų kamštelius ir dėžučių dangtelius, žaisti su skalbinių segtukais, dėlioti riešutų kevalus, rūšiuoti pupeles, dėlioti iš jų raštus ar šaukšteliu jas dėlioti iš vieno indelio į kitą. Dėlioti dėliones, žaisti didaktinius stalo žaidimus. Susikonstruoti automobilį ir juo ,,važiuoti“ į kelionę. Bet smagiausia buvo išbandyti išmaniąją lentą ir žaisti mokomuosius kompiuterinius žaidimus.

Auklėtoja Nerija Četrauskaitė