„Paukšteliai“ ir „Drugeliai“ dalyvavo respublikiniame projekte

Visą gruodžio mėnesį „Paukštelių“ ir „Drugelių“ grupių vaikučiai kartu su mokytojomis Nerija, Karolina ir Daina dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Šv. Kalėdų stebuklo belaukiant“. Kiekvienais metais šv. Kalėdų laukimas vaikams yra ypatingas laikas. Tačiau dažniausiai šis laikas telieka Kalėdų Senelio laukimu. Dalyvavimas šiame projekte paskatino mus stabtelti ir neskubant, kiek kitaip pažvelgti į advento laikotarpį. Nors mažiems vaikams ganėtinai sunku suprasti tai, kas vyksta ne čia ir dabar, tačiau pasitelkus daug puikių idėjų, pavyko pažvelgti į Kalėdų istoriją, ją palydint gerais darbais, ramia nuotaika, suvokiant gėrio prasmę.
Įgyvendindamos projektą dviejose grupėse, nesuklydome. Jis buvo įdomus abiejų amžiaus grupių ugdytiniams. Tėvų susirinkimo metu projektą pristatėme darželio bendruomenei, paskatinome prisijungti. Sulaukėme daug palaikymo, teigiamų atsiliepimų.
Projekto vykdymą pradėjome Advento kopetėlių gamyba. Vaikai kas rytą ėjo pakylėti angelėlio vis aukščiau ir skaičiuoti dienų iki laukiamos šventės. Rytas prasidėdavo pokalbiais prie žvakutės/žvakučių įvairiomis projekto siūlomomis temomis, skaitant istorijas, klausant muzikos kūrinėlių.
Advento laiku gaminome žaisliukus ir puošėme eglutę, pynėme advento vainikus kartu su tėveliais, gaminome advento vainikus iš popieriaus ir iš eglės šakų grupėse, kepėme ir dekoravome sausainukus tėveliams dovanų, paminėjome avelės ir arklio dienas, keliavome į Maišiagalos bažnyčią aplankyti prakartėlės. Ir dar daug įvairių veiklų padėjo turiningai laukti artėjančių šv. Kalėdų.
Mokytoja Daina