Przedszkolaki na wystawie lalek autorskich „Taniec”

19 października z dziećmi z grup „Krasnoludki” i „Motylki” wybraliśmy się do dworu Houwalta w celu odwiedzenia wystawy lalek autorskich „Taniec”. Przedszkolaki miały wyjątkową okazję z bliska obejrzeć pracę każdego twórcy. Mimo, że wszystkie lalki zostały wykonane z różnorodnego materiału: z gliny, plastiku, wełny, tkaniny, te postacie zostały stworzone z miłością ich twórców do tańca. Lalki przedstawiały różne style tańca całego świata: zaczynając od baletu klasycznego i kabaretu, a kończąc na cudownych, tajemniczych tańcach leśnych wróżek w kółku. Przedszkolaki były wprost oczarowane pięknem lalek.
Po powrocie do przedszkola obejrzeliśmy nagrania festiwalów tańca i konkursów, a była to kontynuacja poznawania stylów tańca.
Dziękujemy dla p. Renaty Kowaliuk za zaprezentowanie wystawy.
Wiktoria P.