Przedszkolaki z wizytą w Gimnazjum im. Ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 6 maja wychowankowie z grupy „Krasnoludki” udały się z wizytą do zeróweczki w Gimnazjum im. Ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole. Celem naszej wizyty było bliższe poznanie gimnazjum, do którego dzieci będą uczęszczać w najbliższym czasie.
Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez panią Tatjanę Moliejienė oraz panią dyrektor Wioletę Brodowską, która umiliła przyjęcie własnoręcznie przygotowanymi przepysznymi babeczkami. Pokazano, jak wygląda sala lekcyjna, stołówka, biblioteka.
Mamy nadzieję, że to cenne doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu szkoły we wrześniu!
Na pożegnanie od Pani Dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowe niespodzianki.
Dzięki tej wizycie sześciolatki przekonały się, że w gimnazjum ks. Józefa Obrembskiego jest miło, bezpiecznie i ciekawie.

Nauczycielka Grażyna Szwajkowskaja