Saugaus eismo diena

Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo diena! Minėjo ją ir Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai. Jie tradiciškai žiūrėjo policijos bičiulio, šuniuko Amsio mokomuosius fimukus. Prisiminė ir pasikartojo saugaus elgesio kelyje taisykles. Kalbėjo apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje. Praktiškai mokėsi saugiai pereiti gatvę (Ačiū vairuotojams, apie 10.30 važiavusiems per Maišiagalą, už kantrybę).
Mieli tėveliai, Jūsų vaikų vardu primenu, kad suaugusieji turi rodyti tinkamą pavyzdį vaikams:

• Stengtis eiti per pėsčiųjų perėją (einant per perėją ar vairuojant automobilį nekalbėti mobiliu telefonu, nerašyti žinučių).
  • Tiek suaugę, tiek vaikai privalo naudoti saugos priemones: atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, saugos diržus, saugos kėdutes.
  • Suaugusieji neturi leisti nepilnamečiams, neturintiems atitinkamo amžiaus, vairuoti tam tikros rūšies transporto priemonių (dviračių, mopedų, motociklų ar net automobilių).
  • Pirkdami vaikui dviratį turėtų nupirkti ir šalmą, suaugusieji turėtų prižiūrėti, kad vaikas (dviratininkas) šviesiuoju paros metu, dėvėtų ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būtų įjungti dviračio atitinkamos šviesos žibintai ir būtinai segėtų saugos šalmą (privalomą nepilnamečiams)!

Gerbkime ir saugokime vieni kitus kelyje!

Pagal interneto medžiagą paruošė
Mokytoja N. Četrauskaitė