Spektakl muzyczny dla dzieci „Żelazny Wilk”

11 października wychowankowie z grupy „Krasnoludki” były w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, gdzie odbył się spektakl muzyczny dla dzieci „Żelazny Wilk”, oparty na legendzie o powstaniu Wilna. Spektakl był pełen emocji, przygód i wspaniałej muzyki. Opowieść o historii powstania Wilna przedstawiona była w przystępny sposób, zachwyciła dzieci i dorosłych. Efekty muzyczne i świetlne tworzyły niezapomniany klimat, który zaczarował każde dziecko. Na twarzach wychowanków było widać zachwyt i przejęcie. W sposób kreatywny i angażujący dzieci zapoznawały się z historią i zwyczajami Litwy.

Na koniec naszej dzisiejszej wyprawy czekała nas niespodzianka. Po spektaklu przy Domu Polskim spotkał nas tata Nikoli, pan Seweryn, który jest policjantem. Przyjechał do nas pięknym wozem policyjnym, jako obstawa, żebyśmy się poczuli bezpiecznie. Obdarował dzieci odblaskami niezbędnymi w ciemnej porze dnia.

Dziękujemy serdecznie panu Sewerynowi za upominki w postaci odblasków. Odblasków było tyle, że wystarczyło też dla dzieci z grupy „Biedronki“, do której kiedyś chodziła Nikola J. Wszystkie obdarowane dzieci mówią: Dzięęęękuuuujeeeemyyyyy!

Inf. i zdjęcia G. Szwajkowskaja