Svečiai iš Širvintų

Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti Maišiagalos vaikų lopšelis darželis vykdo projektą „Šimtas Lietuvos spalvų“. Vaikai jau aplankė Lietuvos sostines Vilnių ir Kernavę, domėjosi Lietuvos istoriją. O gruodžio 28 dieną sulaukė svečių, vaikus aplankė Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkoro ansamblis „Želmenėliai“ su vadove Rūta Tamašauskiene ir visoje Lietuvoje žinomas Širvintų krašto armonikierius Jonas Romaška.

„Želmenėliai“ dainavo Advento – Kalėdų laikotarpio dainas, drauge su darželinukais šoko tradicinius lietuvių liaudies šokius.Ugdytiniai išgirdo dar negirdėtų lietuvių liaudies dainų. Smagiai pašoko. Pamatė ir išgirdo liaudies instrumentą – armoniką. O Širvintiškiai turėjo puikią progą pažinti mūsų miestelį – Maišiagalą. „Želmenėliai“ Maišiagalos tradicinių amatų centre gamino Angelus bei aplankė piliakalnį.

Gruodžio 28 dieną Vilniaus r. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai dalyvavo seminare „Tradicinai lietuvių liaudies žaidimai šiuolaikinių vaikų ugdyme“. Seminarą vedė Širvintų Švietimo Centro lektorė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė. Seminaro dalyvės sužinojo kaip panaudoti tradicinius žaidimus ugdant įvairias pasiekimų sritis. Mokėsi žaisti judriuosius žaidimus. Šokti tradicinius šokius. Dainavo. Žaidimams, šokiams ir dainoms akomponavo Širvintų krašto armonikierius Jonas Romaška.

Auklėtoja Nerija Četrauskaitė