Šventuoju gali būti ir didelis, ir mažas…

2015 m. spalio 29 d. „Drugelių“ grupės ugdytiniai Kunigo prelato Juzefo Obrembskio muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Šventuoju gali būti ir didelis, ir mažas…”. Užsiėmimą vaikams vedė muziejaus vedėja Juzefa Markevič, o jai padėjo projektu koordinatorė Monika Urbanovič ir Maišiagalos tradicinių amatų centro vedėja Jolanta Lapinskaja. Edukacinio užsiėmimo tikslas – paaiškinti vaikams žodžio „dangus” reikšmę bei prisiminti Visų Šventųjų dieną – lapkričio 1-ąją.

Užsiėmimas muziejuje prasidėjo daina „Ir toks didelis, ir toks mažas gali šventu būt” – vaikai, žiūrėdami dainos klipą jau mokėsi pirmųjų dainos žodžių. Po to vaikai dalyvavo pokalbyje apie dangų, apie tai, kas jame gyvena.

Kiek vėliau mūsų auklėtiniai džiaugsmingai kūrė plakatą „Dangus”, kalbėjosi apie angelus, apie šventuosius, esančius danguje: Dievą, Jėzų Kristų, Švč. Motiną Mariją bei paveikslėlių pagalba susipažino su kitais šventaisiais: su šv. Petru, šv. Roku, šv. Terese ir kt. Kūrybinio proceso metu ugdytiniai suprato, kad, jie irgi sudaro dangų, čia, Žemėje, todėl ant plakato klijavo vaikiškus trafaretus su savo vardu. Vaikai sukūrė nuostabų plakatą – tuo galima įsitikinti – jis kabo „Drugelių” grupėje.

Sukūrę plakatą ir išsiaiškinę „dangaus” sąvoką, vaikai toliau noriai mokėsi dainos „Ir toks didelis, ir toks mažas gali šventu būt” žodžių ir atitinkamų dainos judesių. Po šios žaismingos pramogos muziejaus vedėja parodė vaikams muziejų – vietą, kur anksčiau gyveno kunigas prelatas J. Obrembskis: vaikai iš arti galėjo pamatyti jo asmeninius daiktus, drabužius ir liturgines knygas, kuriomis naudojosi, fotografijas, baldus. Tačiau tai dar ne viskas, kas vaikų laukė muziejuje – vaikai buvo pavaišinti obuolių pyragu.
Po edukacinio užsiėmimo „Drugelių” grupės ugdytiniai aplankė kunigo prelato J. Obrembskio kapą ir padėjo gėlių puokštę – taip mes užbaigėme savo išvyką į Maišiagalos muziejų.

Nuoširdžiai dėkojame muziejaus vedėjai Juzefai Markevič už puikias idėjas, konstruktyvią edukaciją ir turiningai praleistą laiką, o Monikai Urabonovič ir Jolantai Lapinskajai už bendradarbiavimą. Svajojame čia dar sugrįžti!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Celina Buinovska