„Trzej Królowie jadą, złoto mirrę kładą, hej kolęda, kolęda...”

Do naszego przedszkola zawitali Trzej Królowie! Tradycja nam mówi, że ponad dwa tysiące lat temu Mędrcy ze Wschodu, prowadzeni przez Gwiazdę, która się ukazała na niebie wówczas, kiedy narodził się Zbawiciel, wyruszyli w bardzo daleką podróż, aby odnaleźć nowonarodzonego Jezusa! Gwiazda betlejemska wskazywała im drogę, aż zatrzymała się nad Betlejem - miejscowością, w której Jezus się narodził. Królowie podarowali Jezusowi królewskie dary: złoto, kadzidło i mirrę.
W naszym przedszkolu tradycyjnie organizowany jest pochód Trzech Króli.
6 stycznia Trzej Królowie przeszli korytarzami przedszkola ze śpiewem i uśmiechem na twarzy, zawitali do każdej grupy i obdarowali dzieci prezentami. Dzieci z polskich grup otrzymały słodycze ufundowane przez Związek Polaków na Litwie.
G. Szwajkowskaja