Verbelė – gyvybės rykštelė

Visą mėnesį (nuo kovo 4 d. iki balandžio 4 d.) iš įvairių Lietuvos kampelių į Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio organizuotą parodą „Verbelė – gyvybės rykštelė“ plūste plūdo ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų, šeimų, pedagogų sukurtų verbų nuotraukos. Paroda vyko FB paskyroje „Verbelė – gyvybės rykštelė“.
Kovo 4 dieną paroda baigėsi, o širdyje liko geras, šiltas jausmas, kad Lietuvoje auga tiek daug tradicijų puoselėtojų... Kiekvieną dieną gaudavome naujas parodos dalyvių kūrybos darbų nuotraukas ir žavėjomės, žavėjomės... Žavėjomės kūrybiškumu, išradingumu, mokėjimu pamatyti stebuklą paprastuose dalykuose. Mokėjimu įkvėpti vaikus ir jų tėvelius kūrybai. Žavėjo ir verbelių kūrimui panaudotų medžiagų įvairovė.
Belieka padėkoti Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio direktorei I. M. Matveiko už sumanymo palaikymą bei pagalbą organizuojant parodą. Parodos partneriams – Vilniaus rajono tradicinių amatų centrui ir Houtvalto dvarui bei jo darbuotojams. Liaudies amatininkei Natalijai Miasnikovai, Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio l. e. direktorės pareigas pavaduotojai D. Jermak. Ir, žinoma, Jums, visiems parodos „Verbelė – gyvybės rykštelė“ dalyviams, pedagogams ir vaikams, tėveliams. Be Jūsų, šimto šešiasdešimties pedagogų iš beveik devyniasdešimties Lietuvos ugdymo įstaigų, mūsų sumanymas tikrai nebūtų pavykęs. Tik Jūsų dėka, Verbų rišimo tiesioginėje Zoom pamokėlėje dalyvavo šimtas dalyvių (ir daugelis pamokėlę stebėjo ne po vieną!). O įrašą (https://www.youtube.com/watch?v=qG6mvaL2g6g ) peržiūrėjo dar apie šimtą trisdešimt liaudies tradicijų puoselėtojų. Jūsų virš dviejų šimtų penkiasdešimties sukurtų verbų nuotraukų, džiuginusių Fb (https://www.facebook.com/groups/131152535500798 ) parodos lankytojus, sugulė į skaidrių filmuką. Kviečiu visus pasigrožėti mūsų kūryba https://www.youtube.com/watch?v=UF7MieWypqE. Ir nepamirškite filmuko nuoroda pasidalinti su draugais.

Parodos sumanytoja,
IU mokytoja metodininkė
Nerija Četrauskaitė