„Vitaminizuotas 2016“ „Drugelių“ grupėje

Prasidėjo žiema... Baltas sniegas ir šaltukas. Rogutės, pačiūžos ir slidės. Sniego seniai ir sniego pilys. Angelų ir drugelių piešimas ant sniego ir dar daug daug žaidimų su sniegu. Kad galėtume džiaugtis žiemos malonumais, turime būti sveiki!

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės ugdytiniai domėjosi sveikatos stiprinimu. Ugdytiniai su auklėtoja N. Četrauskaite ieškojo informacijos internete, enciklopedijose. Vaikai daug sužinojo apie vitaminus. Visi žino, kad įvairių vitaminų galime nusipirkti vaistinėse. Išaiškėjus, kad vitaminai gaminami iš vaisių bei daržovių, vaikams kilo mintis – kam gerti tabletes, jeigu galime valgyti vaisius ir daržoves!

Kibome į darbą: prisiminėme visas mums žinomas daržoves ir visus skaniausius pasaulio vaisius. Sužinojome apie juos įdomiausių dalykų ir išsiaiškinome, kad kopūstai puikiausiai tinka sveikatos stiprinimui. Mat jie turi A, B1, B2, C vitaminų. Internete domėjomės ir sužinojome, kaip auga kopūstai. O kiek kopūstų rūšių suskaičiavome – žiediniai, brokoliai, briuselio, lapiniai, baltagūžiai ir t. t..

Grupėje surengėme kopūstų parodą, minėme mįsles, žaidėme pirštelių žaidimus apie kopūstus. Ir, žinoma, ragavome... „Laimėjo” – brokoliai. O močiutės patarė valgyti raugintus kopūslėlius, mat jie – tikras sveikatos šaltinis. Rauginti kopūstai išsaugo visas vertingąsias medžiagas. Raugintus kopūstus galima išlaikyti visą žiemą ir valgant juos papildyti savo organizmą vitaminu C.

Mums padėjo Sigita (auklėtojos padėjėja). Ji mums papasakojo, kaip jos mama raugdavo kopūstus, kokius prieskonius į juos dėdavo, į kokią statinę paslėgdavo ir kiek dienų laikydavo. Parodė mums įrankį, kuriuos ir dabar kopūstuose skylutes daro, kad „kartumas išeitų“...
Nusprendėme patys pasiraugti kopūstų. .... Mums talkino darželio virėja. Ji virtuvės kombainu supjaustė baltgūžį kopūstą. Bėrėme druskos, cukraus, kmynų, spanguolių, morkų ir ilgai maišėme mediniu šaukštu, kol kopūstai sudrėko. Sudėjome į molinį puodą, paslėgėme ir ilgai, ilgai laukėme. Atėjo ilgai laukta diena – mūsų kopūstėliai įrūgo... Nieko skanesnio pasaulyje nebuvome ragavę...

Auklėtoja Nerija Četrauskaitė