„Święto Chleba w bibliotece”

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji dzieci z grupy „Krasnoludki“ to święto obchodziły w bibliotece. Pani bibliotekarka spotkała dzieci z Chlebem. Przybliżyła etapy powstawania chleba, opowiedziała o tym, jak dawniej wypiekano chleb, jak z szacunkiem odnoszono się do chleba. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zbierana jest mąka na chleb oraz miały okazję zobaczyć prawdziwe snopki zboża. Po oglądaniu kłosów, wykonały prace plastyczne „Kłosy zboża”. Z prac dziecięcych powstała wystawa w bibliotece. Na zakończenie dzieci oglądały książki na temat chleba, słuchały bajki czytanej przez panię, a także wypożyczyły książki z biblioteki. Po zajęciach przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, którym częstowała pani Alina. Serdecznie dziękujemy Pani i niebawem do biblioteki jeszcze wrócimy.

Inf. i zdęcia Grażyna Sz.