Wystawa prac twórczych "W Krainie Świątecznych Krasnoludków”

W związku ze zbliżającymi się jednymi z najwspanialszych i najbardziej tajemniczych świąt w roku, zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich grup Żłobka-przedszkola w Mejszagole do udziału w wystawie prac twórczych "W Krainie Świątecznych Krasnoludków". Celem było rozwijanie kreatywności dzieci, stymulowanie ich zdolności poznawczych poprzez tworzenie świątecznych krasnoludków.
Krasnoludek jest symbolem dobroci i magii, szerzącym ducha Bożego Narodzenia. Większość dzieci wie, że krasnoludki są postaciami z bajek, mieszkańcami lasów, miłośnikami ciastek i dżemu, asystentami "tajnej służby" Świętego Mikołaja z kreskówek, bajek, legend i opowieści. Zwykle pomagają Mikołajowi mieć na nas oko i sprawdzać, czy byliśmy grzeczni, opowiadają dowcipy, wysyłają nam listy, pomagają przygotowywać i rozdawać prezenty. Zazwyczaj są ubrani w czerwoną lub zieloną kurtkę, z czerwoną czapką na głowie. Dzieci uwielbiają krasnoludków i lubią słuchać o nich różne historie. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem kreatywności, oryginalności i pomysłowości dzieci i pań nauczycielek. Dziękujemy za udział w wystawie.
Info. i zdjęcie Lilija Ceiko