XX jubileuszowy festiwal „Bajeczki z przedszkolnej półeczki”

8 grudnia bieżącego roku na teatralnej scenie Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się XX jubileuszowy przegląd teatralny polskich przedszkoli na Litwie „Bajeczki z przedszkolnej półeczki”, którego organizatorem, już od dwudziestu lat, jest Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”. Już kolejny raz uczestnikami wyżej wymienionego festiwalu były wychowankowie Żłobka- przedszkola w Mejszagole. Dzieci z grupy „Krasnoludki” wraz z pedagogami zaprezentowały inscenizację „Od ziarenka do bochenka” prezentując swoje zdolności aktorskie oraz muzyczne. Mali artyści bardzo cieszyli się, że św. Mikołaj przybył oglądać ich przedstawienie i spotkał się z nimi na scenie. Po występie dzieciaki otrzymały gorące brawa widzów oraz prezenty od św. Mikołaja. Marzenia się spełniły. Święty Mikołaj słodkimi upominkami obdarował wszystkich aktorów.
Serdeczne podziękowania dla Państwa Wiesławy i Seweryna Jaglinskich – Rodziców Nikoli za miłe słowa i kwiaty dla artystów oraz dla jury. Osobne podziękowanie dla pana Tadeusza Chlebowskiego, Taty Nikoli za utrwalanie nas na zdjęciu.
Dzięki obecności, pomocy i życzliwości rodziców w pełni odczuwaliśmy bajkowy klimat. Cieszymy się, że byliście z nami! Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.
Info. Grażyna Sz., zdjęcia: Wiesława J., Tadeusz Ch.