„Žemė – visų namai!“

Tokiu šūkiu Žemės dieną pasitiko Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai. Vaikai tyrinėjo įvairių gyvūnų buveines ir išsiaiškino, kad gyvenama visur: dirvožemyje, vandenyje ir prie vandens, žolėje ir medžiuose, miškuose ir pievose... Norėdami atkreipti visų dėmesį į mūsų namus – Žemę, „Drugelių“ grupės ugdytiniai sukūrė plakatą „Žemė – visų namai“. Mažųjų menininkų rankose stiklainiai virto vazomis, žvakidėmis, plastikiniai buteliai – vabzdžiais: bitėmis, žiogais, plaštakėmis, tualetinio popieriaus ritinėliai – boružėmis. „Nykštukų“ grupės vaikai jau žino, kad išmestos buitinės atliekos teršia mūsų gamtą, tad nereikia skubėti jų išmesti. Veiklos metu vaikai kūrė aprangą iš polietileno maišų. Visi sukurti drabužiai buvo spalvingi, originalūs ir išmaningi. „Boružėlių” grupės auklėtoja su vaikais aptarė, kaip svarbu rūpintis žeme, nešiukšlinti, nelaužyti medelių ir neskriausti gyvūnų. Vaikai pažadėjo saugoti gamtą ir sukūrė nuostabių darbelių (saulyčių, boružėlių) iš panaudotų kompaktinių diskų. „Paukštelių“ grupės vaikučiai laukdami parskrendančių paukščių gamino juos iš vienkartinių lėkštučių. O, kad paukščiams smagu būtų grįžti, prigamino drugelių. Minėdami Žemės dieną visi darželio ugdytiniai piešė kreidelėmis darželio kieme, kad būtų spalvingiau kol dar nežydi gėlės.

Šiomis veiklomis lopšelio-darželio ugdytiniai prisijungė prie Riešės vaikų darželio organizuojamo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ekologinio projekto „Žemę aš apglėbsiu ir labai mylėsiu“.

Auklėtoja Daina Jermak