Žiema, žiema, bėk iš kiemo

Užgavėnės – baigiamoji žiemos linksmybių šventė, žiemos palydų diena. Nors šiemet lauke dar šalta, bet tradiciniam žiemos varymui – Užgavėnėms – lopšelio-darželio bendruomenė pasiruošė laiku. Vyresniųjų grupių vaikai kartu su auklėtojomis gamino kaukes, jas puošė, gražino, o patys mažiausieji jas gamino kartu su mamytėmis ir tėveliais. Vėliau darželio salėje buvo suorganizuota „Baisiausių kaukių“ paroda.

O kokia gi šventė be linksmybių? Vaikai išmoko Užgavėnių šokių „Čigonėlis“, „Meškutė“, skandavimų „Žiema, žiema, bėk iš kiemo.“
Užgavėnių rytą, vasario 17 dieną, visi šventės dalyviai pasipuošė įvairiausiais apdarais. Darželio ugdytiniai sugūžėjo į kaukių parodą, smalsiai apžiūrinėjo savo ir savo draugų pagamintus darbelius. Triukšmingieji persirengėliai šurmuliavo keldami triukšmą bei laukdami šventės šeimininkių.

Atėjusi šeimininkė vaikams papasakojo apie Užgavėnių tradicijas. Prie šeimininkės prisijungė ir čigonė, kuri vaikams priminė, kokie yra tradiciniai Užgavėnių valgiai, ir perskaitė pamokančią pasaką „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Po pasakos šeimininkė vidury salės pastatė Morę, kurią vaikai puošė drabužiais, vėliau visi kartu šokome įvairius šokius.

Triukšminga persirengėlių eisena persikėlė į lopšelio-darželio kiemą, kur visų laukė Morė. Darželio ugdytiniai su nekantrumu laukė, kol Morė bus sudeginta. Sudeginus Morę, kartu buvo sunaikintas susikaupęs blogis ir išvyta žiema!

Užgavėnių šventę vainikavo vaišės – visi lopšelio-darželio ugdytiniai skanavo gardžius mielinius blynus.

Neformaliojo švietimo (šokio) mokytoja Viktorija Piatkova
ir auklėtoja Ieva Bačulienė