„Žodis širdin kelią suranda“

Kovo 24 dieną „Drugelių“ grupės ugdytiniai ruošėsi į svečius pas „Paukštelių“ grupės vaikučius. Su auklėtoja Nerija jie gamino kaukes, mokėsi sekti ir inscenizuoti lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir Gaidelis“. Prisiminė, kokius liaudies žaidimus moka ir nori pažaisti su savo mažaisiais draugais iš „ Paukštelių“ grupės. Žodžiu, ruošėsi projekto „Žodis širdin kelią suranda“ pasakų dienai „Žaidžiame pasaką“.

Džiugu buvo matyti spindinčias mažųjų „Paukštelių“ grupės klausytojų akis, kai jie klausėsi visiems gerai žinomos lietuvių liaudies pasakos „Katinėlis ir Gaidelis“, juk pasaką auklėtojai sekti ir inscenizuoti padėjo „Drugelių“ grupės ugdytinės Anastasija, kuri vaidino Katinėlį, ir Ariana, kuri vaidino Gaidelį.

Drauge aptarėme, kokį namą pasistatė Katinėlis su Gaidžiu, skaičiavome, kiek langų jie įstatė. Grožėjomės gėlėmis, žydinčiomis ant namelio palangių. Jaudinomės, kai Gaidelį pargobė Lapė, visi padėjome jam šaukti Katinėlį. Džiaugėmes, kai Katinėlis išvadavo Gaidelį iš Lapės olos. Visi žaidėme lietuvių liaudies žaidimą „Pelytė, pelytė“ ir padėjome Katinėliui gaudyti pelytes, apsigyvenusias namelyje, kol Katinėlis vadavo Gaidelį iš klastingosios Laputės nelaisvės. O Gaidelis pakvietė visus padainuoti lietuvių liaudies dainelę „Du gaideliai“.

Ir „Paukštelių“ , ir „Drugelių“ grupių ugdytiniams labai patiko „žaisti“ pasaką. Žaisdami turtinome žodyną, aktyvinome sakytinę kalbą, lavinome vaizduotę, kūrybiškumą ir atmintį, gerinome skaičiavimo įgūdžius, tobulinome santykius su bendraamžiais ir mokėmės rūpintis jaunesniais.

Auklėtoja metodininkė Nerija Četrauskaitė